kolmapäev, 25. mai 2016

Põlva.


Taevaskojas siis liigub vaid kaks rongi päevas, suvel puhkepäeviti ka kolmas. Selgelt vähe! Siililegi selge, et tuleb taastada ka Võru rongiliiklus ning minimaalselt panna käima kolm aeglast ja kolm kiirrongi. Kiirrong tähendab siin siiski seda, et vahele jäävad mõned väiksemad peatused, mitte Taevaskoja kandi kõik kolm peatust ja Ilumetsa. Ilumetsast aga bussiühendus tagada Värskaga. Taevaskoja on ilus ja tuntud kant, aga siiagi tahetakse tulla kohale kiiremini. Rääkimata sellest, et Elron ei soovita sageli rattaid kaasa võtta, MKM aga soovib jalgratastega sõiduvõimalusi (vähemalt sõnades) parandada.
Siit tuleneb ka muidugi teine oluline asi - rattalaenutus! Kindlasti Põlvas ja ehk ka mujal. Koos elektriratastega ja.....kergliiklusteede rajamisega!


Põlvast olen ma näinud vaid kübekese. Ja talupoodi ei saanud ka seekord. Kuid ilus väike linnake ja muidugi võiks paaripäevase puhkuse käigus ka linnale (rattaga) tiiru peale teha.
Toiduait on vist söögikoht. Kuid kl 18 oli see igatahes kinni! Päris niisama poekauba peale ka ei tahtnud jääda, kaasa muidugi ostsin.

Otsustasin einetada kiirsöögikohas koos kohalikega. Seljanka oli tegelikult päris hea, friikartulid ka. Polegi etisi ammu söönud. Kõhu sai igatahes täis.


Hea muidugi kui on mingigi pood kauem lahti. Iseasi, kas see peab olema market. Kui ostjaid vähe...


Põlva paisjärve ääres tegin aega parajaks. Muidugi tuleks siia suvel ehk veel kord, natuke pikemalt ringi vaatama.

 Kui see juhuslikult kobras ei olnud, siis oli lahmakas kala....


Tagasi Taevaskojas. Ja selgemast selgem, et kergliiklustee siin vajalik. Kui külaplatsi ehituseks aga läheb, siis väga loodan, et leitakse võimalus ka joogivee tagamiseks. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar