kolmapäev, 15. juuni 2016

Rõuge.


Suvepäevad Rõuges. Kauge sõit, aga eelkõige läksin just seepärast, et kasutada ära hea võimalus jõuda kanti, kuhu mu jalg pole astunud. Muidugi, selle mõne päevaga jala kaugele ei jõua ja vaadata oleks seal veel küll ja küll. Väike samm aga siiski minu jaoks....

Ööbikuorus olemas ka uhke Villa, kuid meie olime Ööbikuoru puhkekeskuses. Erinevad majutusvõimalused pakuvad kõigile midagi. Esimese öö kämpingumajas, teise aga televiisoriga ja dushiga toas Jalka EM ju ka, kuigi ma eriline fanatt pole. Kui aga puhkus, siis ometi võib ju nautida nii, nagu hetkel täpselt soovid. Ei teinud ma mingeid plaane ja lasin asjadel omasoodu voolata...

Ööbikuorg. Rõuge Liinjärv.


Rõuge ja ka Haanja järvedes üldiselt vähe veelinde pesitsemas. Eks põhjuseks ka see,et kaldavööde kitsas, järved ju sügavad!
Liinjärves taimestikust siis vesikuppu (muide, vesiroosi oli ka vähe näha), konnaosja, pilliroogu, ujuvat penikeelt, vesikatku, vist ka mingit mändvetikat,  tarna, ubalehte, kaldal ka veidi käpalisi.


Rõuge Suurjärv!Särjesilm?


Pilliroogu ja natuke vist nagu ka kõrkjaid.
Kaelus-penikeel?

Siberi võhumõõk. Natuke.Puhkekeskus asub kõrgel kaldal.


Käidi ka siin ekskursioonil, aga mul paraku käimata jäigi.
Vaade Ööbikuoru Villale üle Liinjärve. Taga, vasakul serval, paistab ka Valgjärv.
Öised külalised.

Hommikune jalutuskäik. Talukohvik polnud veel avatud.


Veel kaadreid Suurjärvest.
Mingi penikeel?


Kaussjärv. Tegelikult on ääretult mõnus, et järved nii koos on. Hea võimalus nautida ja rohkem ülevaadet saada.


Kaubandus olemas, nii et kel plaan minna, ostke ikka koha pealt. Parem kui väiketootjate kaupa, aga häda korral saab ka A&O-st.


Siin oli üllatavalt palju kaupa! Toidukaupa talunikelt ka, kuigi neid paraku vähevõitu. Ostsin head rabarberimahlajooki, mida isegi veel lahjendasin. Külmalt no tõsiselt jumalate jook!Oleksin ka hoidiseid ostnud, paraku, seljakotti suurt midagi enam ei mahtunud. Aga loodan, et annan oma panuse selle reklaamimisega. Või hiljem mujalt ostmisega.Saarsilla kohvik


Kohvik on ja hooaeg käima minemas. Paraku, ega paljud möödasõitjad vist märkagi?
Kuidas teha nii, et eestimaa inimesed juba puhkama minnes teaks ja mõtleks kohaliku elu toetamisele? Kuidas teavitada, et ON veel olemas kohti, kus midagi on, peale peavarju siis ka süüa?


Rõuge 18. rattamaraton. Ka lapsi oli nende oma sõitudest osa võtmas ja küllap oli see neile põnev.Suvel avatud iga päev!


Ostsin ka forellilõike, aga kõht hirmtäis ja kaasa tassida ebamugav (ehk lekib kotis!). Seega, kinkisin Puhkekeskuse perenaisele. Tänuks hea majutuse ja lahkuse eest!


Kraav, mis edasi läheb Valgjärve.


Valgjärv.

Puhkus jätkub.....

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar