teisipäev, 19. juuli 2016

Ja ei ole ma kaugeltki rahul talukaubandusega.


Oli mul linnasüdamesse asja. Põlde ja heinamaid ma seal ei näinud, palju muud aga küll. Ja kui juba asja, siis leian tee ka talupoodi. Ütlen juba ette ära, et oli meeldivat ja vähem meeldivat.... 
(Saladuskatte all aga seda, et see sai ei pidavat olema vaid õhust, veest ja jahust....).Rongilt trammile ümberistumine on mugav, tramm ka üldiselt mugav. Sõit on päris kiire, nii et ühistranspordis on meil arenguid. Paremuse pooleÜks väike tähelepanek siiski - huvitav, miks porgandites on peatused järjestatud ülevalt alla, beebiporgandites aga alt üles! Ega ma teagi, kumb õigem...
Kosmos - sulaselge nostalgia. Kas ka seest? Pole ammu-ammu käinud....Veel üks söögikoha variant, mis võib sobida ühispeatustesse ja teeäärtesse.

Aru maeisaa! Miks ei võiks litad alustada ikkagi Balti jaamast? Keegi ei keela ka siin, ühispeatuses peatuda. Kuid ka rongidelt võidakse ju tahta sõita Kiili vm? Ei suudeta tuua Balti jaama ei litasid ega kaugliinide busse. Mitte midagi ei suudeta!


Kesklinn on muidugi juba päris city moodi. Ma ise küll ennast linnas eriti mugavalt ei tunne, kuid kui vähe käia, pole häda midagi. Või õigemini, hädasid ikka on, aga samas ka omamoodi ilus.


Kesklinna hiigelhoonete omanikel vist ei jätku aga raha, et iga hoone nurgal oleks ka tänavasilt ja maja number? Ja taas pole see kellegi asi?Talu&Deli. Juba päris kaua püsinud pood. Ja ega saa nuriseda, üldiselt, müüakse ju ikka häid ja imehäid asju. Aga miks ikka veel ei ole pood TÄIS talu- ja väikeettevõtete kaupa? Me ju enamus teame, kui palju häid asju tehakse ja kohati ka osta saab. Kuid loomulikult tahaks seda võimalust IGA PÄEV, mitte vaid üksikutel laatadel? Salamisi ma muidugi lootsin ka mingit head kala, marineerituna vm osta. Graavilõhe oli, aga see pole ju päris "omamaine", piltlikult öeldes.

Mis siis on selle põhjuseks, et letid suhteliselt tühjad?

Kas:
a) suhteliselt kõrged hinnad?
b) talupoed ja tootjad ei saa kokkuleppele? Juurdehindluses ja hulgihindades?
c) tootjad soovivadki turustada vaid turgudel ja laatadel?
d) poeomanikel puudub piisav huvi suurema kasumi teenimise vastu?
e) tootjad ei suuda n.ö. kõikidesse äridesse kaupa vedada?
f) ostjate ebapiisav maksejõulisus?
g) ei tulda sellepärast, et väike valik?
h) bürokraatia ja eeskirjad?

HEAD TEADJAD! ANDKE TEADA, MIS ON SIIS SUURIMAD MURED? HINNAPOLIITIKA, BÜROKRAATIA, LISAKULUD VMS?
Aga hea uudis see, et paljud asjad lausa 50% soodustusega!!!

Eks teisest küljest näitab see ka seda, et hindades on langemisruumi. Et kui valikut ja seega ka käivet oleks rohkem, siis saaks ka juurdehindluses "järgi anda"? Ning ostjad jõuaks rohkem osta?Koduteel jäi aga buss numbriga 1037 seisma otse ülekäigule! No mis siis ikka, hetk tagasi oli jalakäijatele nagunii punane. Kuid liikumahakkamisel juba roheline, sel ajal aga liikus (punasega siis) ka teises reas üks sõiduauto. Küllap ta juhindus bussist, mitte foorist ja sellised asjad muidugi ohtlikuvõitu.Vihm viis kõnniteeplaate ära? Küllap kunagi tuleb ikka hange, see võlurelv.... 
Vanalinnas käib õnneks kõva remont, kõnniteed muutuvad laiemaks, kuigi natuke kripeldab see, et munakiviteed jääb vähemaks. Aga ju see "aja nõue"!

Eesti suveniirid? Või kas üldse peavad suveniirid Eestis olema Eesti omad?


Reval Cafe....


**********************

Treppoja Sahvri tomatikaste ürtidega väga hea!
Lambalihakotletid head, kuigi lambamaitset ehk vähevõitu.
Ebaküdooniasiirup väga hea!
 Sai ka väga hea ja eriliselt pehme! (Kui palju võid sees, ei tea).
(Muu hiljem!)

******************

4. 08. 16

Ja miks ei võiks ostja saada mustikad 2 euroga ning müüja teenida 2 eurot? Teeäärsetes müügikohtades>?


****************************

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar