laupäev, 12. august 2017

Eidapere rong ja liblikad 1


Kõnnu oli peatus, mis kaotati, kuigi see leidis kasutust mõnevõrra ja eriti hea oli siit rattamatkajatel kulgeda Kaisma järve äärde. ka võinuks RMK siin loodusturismiks võimalusi tagada. Peatuse ülalpidamine olnuks igal aastal kolm korda odavam, kui asendusbussiliinid.


Sakus nautis piketipostide soojust keegi loigukiilidest.Sakus rattahoidla olemas.
Aga rongi ikka mahtus veel.....


Lelleski oli palju väljujaid. Ja ootajaid....Viljandi suunalt peaks rongiliiklus alles jääma, Pärnu suunaga on keerulisemad lood.
Lelle jaama ümbrus aga on ilus!Valime auto või bussi, selles on küsimus? Kuna busside valikuga on lood, nagu on, siis peab sageli valima auto. Tänud, Andrus, et mulle sellise ringsõidu korraldasid!


Aga ometi, igaks juhuks peab juba praegu mõtlema halvimale stsenaariumile, Pärnu raudtee  sulgemisele.


(Arvamusi palun teema kommentaaridesse)
Lokutalt läbisõiduga, sest ootas "Rong"!
Etenduse alguses jõudis vaksalisse miilits. Ei, politsei siiski. Ja siis jaamaülem!


Aga oli alles kuri jaamaülem!


Etendus oli ikka lõbus ka, aga antud kontekstis kurb. Kuigi puhvet (ja lõhnad!) tuletasid meelde, kui oluline see paljudes kohtades oleks, aga näe, suitsuvorsti lõhna võid vaid etenduse ajal nuusutada!

Ja eks maal ole vaid ratas auto kõrval veel "konkurendiks".....

Aga etenduse korraldajatele suurim tänu!


Väike tiir Aleti paisjärve juurde.


Konnarohi.Kollane võhumõõk on juba õitsenud.


Kõrkjas.Puhkajaid siin jagus.


Päästerõnga stend oli mädanenult jalalt kukkunud. Aga äge oli järgmisel päeval näha, et juba TEHTUD ja püsti! Tublid!


Aga maal on veel elu!


Ja ometi, ka siin saab turismi edendada. Sh lastelaagrid jm. Kaupluse peal vägagi armas majutus! Ja soodne. Kindlasti oleks vaja ka rattarenti, nii Lellest, kui mujalt alustamiseks. Hea ju ka Aleti järve äärde ujuma sõita või kaugemalegi.

Kui saaks veel lehmadelt piima kätte ja külmkapi tee äärde....Ja kuni maal on veel kured-titetoojad (mehed, olge mehed!), Eesti lipp ning suits, seni on ka elu!


Kui nüüd seda sõiduplaani vaadata, siis on selge, et rongbuss peab olema korralik. On ju üllatav, kui isegi pühapäeval pole ÜLDSE bussiühendust, ometi just siis minnakse sageli maalt linna, tagasi linnakoju või hoopiski õpilaste sõidud!? ! Miks on suund võetud sellele, et igal moel tappa puhkepäevadel ühistransport? See on üks suurimaid murekohti üle Eesti!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar