Kolmapäev, 24. detsember 2014

Talvine jalutuskäik


Hea ilm jalutuskäiguks. Tegelikult läks suurem osa hoopis kiiremaks sportlikuks käiguks, kokku 5 km. Aga vaatasin natuke ka ringi.


Mustikad talvel.

 Vahel peaks mõtlema kas säilikpuudeks ei peaks just vanu võimsaid puid jätma!?


Palju sildu üle vaevavete...

Ka kutsad käivad jalutamas.

Ilusad tänavanimed ju.Väiksematel lankidel eriti ja muidugi ka suurematel ongi ehk õige jätta alles puudetukk, mitte üksikud puud!?

Aga hea tunne oli peale sellist käiku!

***********************


Täna siis taas! Kiirkõnnak ei sega aga hetkeks peatumast ja pilte tegemast.

Igal hetkel omad rõõmud!
Vembu-Tembumaa talveunes.

Kurtna kool-lasteaed. Kasutati usinasti päikesepaneele.


Siin ja ümberringi kasvavad suured nulud. Või kasvasid. Vanus umbkaudu 50-60 aastat. Tõenäoliselt siis istutatud kunagi katseliselt, mõnda aega peale sõda. Päris huvitav oleks lähemalt teada! Paraku näeb siingi ükskõiksust. Kui Järvseljal või ka mujal katsetakse erinevate puuliikide kasvamist, siis tegemist on väga pikaajalise projektiga. Seega saaks siit päris hea ülevaate. Aga tundub, et kui tahetakse, võetakse kõik maha. Ei jäetud nulgudest isegi ühtegi säilikpuud! Eks peab selle küsimuse ka üles tõstma. Küllap on võimalik kasvõi alla 1 hektari alles jätta! Praegu tunduvad nulud väga heas seisus olema, huvitav oleks vaadata, mis saab neist 100-aastasena!? Ning kuidas mõjutab see puuliik muid kooslusi?Kiisa alajaam ja reserv-elektrijaam.Pildilt eriti ei paista, aga taevas päike, kuusirp (nõrgalt näha) ja neli lennukit.


Aga päeval enne väljaminekut oli haruldane külaline akna taga.
Kiirkõnnak + looduse märkamine = imehea tunne!

****************************************

26.12.Talvike!

Hallrästas naudib ka talve.

Keila jõgi Kiisal ja....


....ja Kohilas. Tervet maad jalutada ei õmnnestunudki, aga 5 km sai kuhjaga täis!
Piltidel siis lisaks Paberivabrik ja raamatukogu ja mõis. Aga ka kelgutamiseks leidub kohti!**************************************************

27. 12.


Ilus talvine udu oli. Ettevaatust liiklemisel!


Imede ime! Põrkasin taas kokku kaugelt tulnud inimesega, kelle kaugelt tulnud kutsat olla Tagadil nähtud. Loodan, et Julius ka leitakse, pidi olema tubli koer. Eks need poolest detsembrist hakkavad paugutamised aga hirmuta koeri ikka. Homme lähen taas ringile, ehk näen koera. Lootus jääb!
Aga see eest sai natuke rohkem ringi vaadatud ja seega kogunes mul vähemalt kilomeetreid rohkem. Ja tõepoolest, mida rohkem käia, seda mõnusam enesetunne on.Ja hallrästaste parv ikkagi kohal. Suvel laiutavad küll iigal pool, talvel ei julge söögimaja allagi tulla...

**********************************
28. 12.


Kergliiklusteelt teele sai vaid rattaga kõvasti punnides, teed ei ole. Aga maainimesed saavad alati hakkama.

**************************************

29. 12.


Ka linnas saab jalutada. Igati kasulik, isegi rahakotile, sest Edgari tasuta innatransport pole tasuta kõigile. Nii peab kulutama ka mupo peale, selle asemel, et mupo linnatänavate korrasoleku jälgimisega tegeleks.
Siit läksin mööda.
Tallink Aqua Spa.
Trammiga muidugi hea sõita, aga käimine kasulikum...

**************************************

30. 12.


Liikuda saab ka linnas.

Head vana-aasta lõppu!
1 kommentaar: